Aktualności dla Kół naukowych

KOMUNIKAT MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

z dnia 21 września 2021 r.

w sprawie naboru wniosków do programu pod nazwą „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”

Minister Edukacji i Nauki ogłasza nabór wniosków do programu pod nazwą „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” w terminie od dnia 4 października 2021 r. od godziny 08.00 do dnia 3 listopada 2021 r. do godziny 16.00.

Informacje dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/program-studenckie-kola-naukowe-tworza-innowacje

„Nauka i pasja kluczem do sukcesu”

Zapraszamy studentów i młodych naukowców do udziału w XII Ogólnopolskiej Konferencji „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”, która odbędzie się online 11 czerwca 2021r.

Zakres tematyczny konferencji:

• Ekonomia, finanse i zarządzanie
  • Turystyka i ekologia
  • Nauki medyczne i zdrowie
  • Prawo, polityka i bezpieczeństwo
  • Innowacje technologiczne i IT
  • Dziennikarstwo i nowe media
  • Wszystkie wymiary cyfryzacji (All dimesions of digitial transformation) – panel dwujęzyczny PL/EN

Organizatorem konferencji jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej: www.naukaipasja.com.pl oraz na profilu https://www.facebook.com/naukaipasja.

Nagroda Jamesa Dysona – Po raz pierwszy w Polsce!

Wynalazco przyszłości: Zgłoś swój pomysł do konkursu już dziś!

Od 2005 r. organizatorzy konkursu o Nagrodę Jamesa Dysona rzucają wyzwanie pomysłowym i przedsiębiorczym studentom, a także niedawnym absolwentom kierunków związanych z inżynierią i projektowaniem, by zaprojektowali coś, co rozwiąże jakiś problem. Zadanie to zostało celowo sformułowane w sposób możliwie szeroki i otwarty, aby zachęcać studentów do mierzenia się z istotnymi problemami. Zwycięzcy poprzedniej edycji konkursu opracowali rozwiązania w zakresie pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, produkcji nowych rodzajów zrównoważonych tworzyw sztucznych, a także diagnostyki nowotworów. James Dyson osobiście wybiera dwa projekty zwycięskie na poziomie międzynarodowym. Ich autorzy zdobywają niezbędne środki finansowe oraz uznanie na całym świecie, a tym samym czynią jakże ważne pierwsze kroki na drodze do wcielenia swoich pomysłów w życie.

Od 17 marca 2021r. możliwa jest rejestracja zgłoszeń do tegorocznej, pierwszej w Polsce, edycji konkursu o Nagrodę Jamesa Dysona.

Do wygrania jest:

• 10 000 zł dla zwycięzcy krajowego;
  • 25 000 zł dla dwóch wicemistrzów międzynarodowych;
  • 152 000 zł dla zwycięzcy zrównoważonego rozwoju;
  • 152 000 zł dla zwycięzcy międzynarodowego.

Jak zgłosić swój projekt?

Kandydaci zgłaszają swoje projekty za pomocą formularza internetowego zamieszczonego na stronie Nagrody Jamesa Dysona.

Uczestnicy powinni opisać, jak działa ich wynalazek i jak przebiegał proces jego rozwoju. Najlepsze zgłoszenia to takie, które rozwiązują rzeczywisty problem, są jasno objaśnione, opisują krok po kroku przebieg prac nad projektem, zawierają dowody na istnienie prototypu i są uzupełnione zdjęciami oraz krótkim filmem.

Dodatkowe informacje można znaleźć w FAQ zamieszczonym na oficjalnej stronie konkursu - www.jamesdysonaward.org/pl-PL/

50. MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM KÓŁ NAUKOWYCH W OLSZTYNIE

„SEMINARIUM OBRAZOWANIA STUDENCKIEJ MYŚLI NAUKOWEJ”

16-17 września 2021 r.

MSKN

Studenckie Koło Naukowe Technik Obrazowania w Diagnostyce Chorób Małych Zwierząt, działające na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie oraz Studenckie Koło Naukowe Ustrojów Politycznych CASUS z Wydziału Prawa i Administracji UWM serdecznie zapraszają do udziału w 50. edycji Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie „Seminarium Obrazowania Studenckiej Myśli Naukowej”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-17 września 2021 r.

Przedsięwzięcie ma charakter interdyscyplinarny. Jego celem jest wymiana myśli naukowej między studentami i doktorantami zrzeszonymi w kołach naukowych, działających na uczelniach wyższych w Polsce i za granicą. Prezentacja aktualnego stanu badań prowadzonych w ramach studenckich kół naukowych pozwoli na poszerzenie wiedzy studentów, a także na wymianę doświadczeń oraz integrację studentów i doktorantów działających w ramach studenckiego ruchu naukowego.

Tegoroczna edycja ma charakter szczególny, gdyż jest to jubileuszowe 50. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych. Z tej okazji przewidujemy liczne atrakcje i niespodzianki. Zapraszamy do spotkania.

Proponowane obszary tematyczne obejmują następujące sekcje:

1. Nauk biologicznych
    2. Nauk ekonomicznych
    3. Nauk humanistycznych
    4. Nauk matematycznych i informatycznych
    5. Nauk medycznych
    6. Nauk polityczno-prawnych
    7. Nauk rolniczych, leśnych i ochrony środowiska
    8. Nauk społecznych i pedagogiki
    9. Nauk technicznych
    10. Nauk teologicznych
    11. Nauk weterynaryjnych
    12. Nauk zootechnicznych i rybactwa
    13. Nauk o zdrowiu
    14. Nauk o żywności

Rejestracja – przez formularz – od 05.03.2021 do 02.04.2021

Formularz dostępny na stronie internetowej: http://www.uwm.edu.pl/mskn/

Więcej informacji na stronach:

Kontakt: 50mskn2021@gmail.com

Zaproszenie do udziału [pobierz]

Serdecznie zapraszamy do udziału!