Uniwersytecki ekspres do matury

uczniowie w ławce
Już po raz trzeci Wydział Matematyki i Informatyki UWM oferuje pomoc tegorocznym maturzystom. Służy do tego jego akcja pt. „Ekspresem do matury”.

W drugim tygodniu ferii zimowych tj. od 28 stycznia do 1 lutego WMiI zorganizował bezpłatny kurs przygotowawczy do matury podstawowej z matematyki. Jest on adresowany do tegorocznych maturzystów. Kurs jest powtórzeniem materiału obowiązującego na maturze. Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy WMiI. Kurs liczy w sumie 10 bloków tematycznych z różnych działów matematyki. Ostatniego dnia uczniowie będą rozwiązywać przykładowe zadania maturalne. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.

- Wykładów słucha każdorazowo 100-120 osób. Przyjechali do nas uczniowie nie tylko z Olsztyna, ale także z Ostródy, Lidzbarka Warmińskiego i Mrągowa - informuje dr Irena Morocka-Tralle, współorganizatorka kursu, obok dr Grażyny Ciecierskiej i dr. Stanisława Drozdy.

W przerwach pracownicy wydziału wyświetlają uczniom film o UWM, opowiadają o wydziale i zachęcają do studiowania na nim. Kim są uczestnicy kursu? To raczej młodzież o przeciętnych matematycznych umiejętnościach, ale znającą swoje słabe strony i pragnąca powiększyć swą wiedzę.

lek

w kategorii