Udany czerwiec sportowców z UWM

Końcówka czerwca to sesja egzaminacyjna. To także czas sprawdzianów sportowych. Dla sportsmenów z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego był to czas udany. Zdobyli ważne trofea.

Puchar Świata w strzelectwie

W dniach 22 czerwca – 3 lipca w chorwackim mieście Osijek odbywał się Puchar Świata w strzelectwie sportowym. Startował w nich jako reprezentant Polski Maciej Kowalewicz – student UWM z TS Gwardia Olsztyn, który 29 czerwca odniósł wielki sukces, wygrywając wraz z Natalią Kochańska (Gwardia Zielona Góra) konkurencję karabin 3 postawy 50 m mixt.

Początek nie zapowiadał nic dobrego, ale Natalia i Maciek ani przez moment nie zwątpili, a przede wszystkim zachowali stoicki spokój. Po 9. serii objęli prowadzenie i od tego momentu strzelali jak w transie. Wygrali decydujące, finałowe starcie 33:19. Zapowiedzią sukcesu był niedzielny (28 czerwca) występ indywidualny w konkurencji karabin 3 postawy. Maciek zajął 4. miejsce, choć w zasięgu miał medal.

Akademicki Mistrz Polski w jeździectwie

W dniach w 27-30 czerwca w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w jeździectwie. Reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w składzie: Monika Michalak, Natalia Paliszkiewicz, Monika Skorupa, Blanka Jendrzejczak zdobyła tytuł Akademickiego Mistrza Polski. Oprócz złotego medalu w klasyfikacji drużynowej indywidualnie 3 złote medale zdobyła Monika Michalak w kategoriach: skoki profi, ujeżdżenie amator oraz w kombinacji oraz Natalia Paliszkiewicz w skokach amator. Monika Skorupa zajęła 5. m w klasyfikacji generalnej i 3. m w klasyfikacji uniwersytetów w konkurencji ujeżdżenie amator. Blanka Jendrzejczak zajęła wysokie 8. m w generalnej klasyfikacji skoki profi.
Gratulacje dla zawodniczek i ich trenerów.

Brązowy medal w szermierce

W dniach 23-24 czerwca w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szermierce. Cezary Białecki student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego został brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski oraz złotym medalistą w klasyfikacji uniwersytetów w szabli. W zawodach nasz zawodnik rozpoczął od walk grupowych, w których na 6 stoczonych walk wygrał wszystkie. Dało mi to drugie rozstawienie. Po eliminacjach awansował do strefy medalowej. W walce o finał uległ jednak późniejszemu złotemu medaliście 15-8. Drugi nasz zawodnik Daniel Karkotka został sklasyfikowany na 17. miejscu.