Szczepimy się

Pięćdziesięciu ambasadorów – gwiazd świata sportu i aktorów – bierze udział w nowej odsłonie kampanii prowadzonej przez KPRM „Ostatnia prosta”.

Jak przekonują, pandemia dała się nam mocno we znaki. Przeszliśmy już tak wiele, że nie możemy poddać się na ostatniej prostej. Żeby świat był bezpieczny i znowu otwarty, musimy się zaszczepić przeciw Covid-19. 14 maja na Stadionie Narodowym premier Mateusz Morawiecki, szef KPRM Michał Dworczyk oraz sportowcy oficjalnie zainaugurowali kampanię.

Zarejestruj się i Ty

Jeśli możesz, już dzisiaj zarejestruj się na szczepienie: zadzwoń na infolinię 989, wyślij sms o treści SzczepimySię pod numer 880 333 333, skorzystaj z e-rejestracji lub umów się bezpośrednio w punkcie szczepień. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie gov.pl/szczepimysie.

Dostępna jest już aplikacja „mojeIKP”. To bezpłatne i dające wiele możliwości narzędzie. Aplikacja umożliwia m.in. rejestrację na szczepienie przeciw Covid-19. Zatem - nie czekaj, zapisz się już dziś! Użytkownicy telefonów z systemem Android mogą pobrać aplikację w Google Play, a właściciele urządzeń z iOS - w AppStore

Do tej pory we wszystkich punktach szczepień w Polsce wykonano ponad 11,5 mln szczepień. Około 4,3 mln osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych. Pierwszą dawkę preparatu przeciw Covid-19 przyjęło do tej pory ponad 11 mln osób, a drugą – ponad 4 mln.

 

w kategorii