Studenci UWM z nagrodą za grę Martial Law

gra Martial Law
Studenci Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego - Arkadiusz Nowacki i Jacek Palczewski- wraz z zespołem FIXER zdobyli pierwszą nagrodę premierowej edycji Game Jam'u - PolskiGamedev.pl. Do konkursu zgłoszono 80 gier.

Ekipa FIXER (w składzie Piotr Wrzosek, Wiktoria Połojko, Jacek Palczewski i Arkadiusz Nowacki) stworzyła Martial Law, czyli grę o rzeczywistości, która przyszła wraz z komunizmem w Polsce. Miała ona zwizualizować realia polskich rodzin tamtych czasów - ich sposób myślenia oraz rozumienia świata. Historia przedstawiona jest z perspektywy mężczyzny porzuconego przez rodzinę z powodu jego niskiego statusu społecznego. Mężczyzna stara się z całych sił być przy swojej córce, bez względu na utrudnienia.

"Chcieliśmy, żeby gra miała swoją fabułę. Wstępnym tematem była alienacja rodzicielska. I od tego przeszliśmy do tego naszego pełnoprawnego produktu" – tłumaczy Jacek Palczewski, student trzeciego roku informatyki UWM. "Historia rozpoczyna się w grudniu. Ojciec (robotnik) chce sprezentować swojej córce prezent. Gracz może doświadczyć realizmu PRL-u: kolejek, niedostępności towarów i ciężkich wyborów moralnych. To taka graficzna przygodówka."

Na stworzenie gry uczestnicy game jam'u mieli 7 dni. Musieli nawiązać do tematu konkursu: Polska w grze.

Jeszcze w tym roku każdy będzie mógł zagrać w grę Martial Law. Gra zostanie udostępniona za darmo. Premiera - 23 grudnia.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Jackiem Palczewskim na antenie Radia UWM FM

Radio UWM FM