Spotkania z kandydatami na studia – XXXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2021

Kto może myśleć o studiowaniu na kierunku medycznym? Jakie kompetencje są potrzebne do studiowania na kierunku lekarskim? Na te i inne pytania odpowie 20 marca m.in. prof. Andrzej Grzybowski, kierownik Katedry Okulistyki na Wydziale Lekarskim UWM podczas Międzynarodowego Salonu Maturzystów.

Salon – 35. ma formułę online i odbywa się w weekendy co ułatwia maturzystom zapoznanie się z ofertą kształcenia. Prezentowana na nim jest oferta wszystkich uczestniczących uczelni, ale 20 marca szerzej promowane będą:

– kierunki medyczne, sportowe i przyrodnicze.

Wydarzenie skierowane jest do kandydatów na studia i jego celem jest pomoc w wyborze kierunków studiów, a ten panel ma pomóc maturzystom zweryfikować ich predyspozycje do studiowania na kierunku lekarskim.

W planie każdego wydarzenia są ponadto m.in. wykłady i spotkania inspiracyjne przydatne do wyboru studiów, webinaria maturalne przygotowane przez okręgowe komisje egzaminacyjne, strefa konsultacji na stoiskach uczelni, w której maturzyści kontaktować się będą z przedstawicielami uczelni na temat interesujących ich kierunków studiów oraz zasad rekrutacji na najbliższy rok akademicki.

Kandydatów na studia zapraszamy w godz. 10.00 - 15.00. Natomiast dyskusja panelowa z udziałem prof. Grzybowskiego zaplanowana jest na godz. 10.50 -11.10.

Strona wydarzenia: http://salon.perspektywy.pl/2021/