Siatkarze UWM w finale AMP

siatkarki witają się
Przez 6 majowych dni Kortowo było stolicą akademickiej siatkówki w Polsce. Rywalizację w półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce toczyło 21 drużyn męskich i żeńskich. Dla siatkarek i siatkarzy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego turniej był bardzo udany– obie ekipy wywalczyły awans do finałów AMP.

W turnieju mężczyzn (6-9.05.) wystartowało 11 zespołów, podzielonych na 2 grupy. Stolicę Warmii i Mazur reprezentował zespół UWM pod wodzą Grzegorza Krzana i Andrzeja Grygołowicza.

Akademicy z Kortowa jak burza przeszli fazę grupowa nie tracąc żadnego seta. Olsztyniacy pokonali: AWF Warszawa, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz SGGW Warszawa. Pierwsze miejsce w grupie A premiowało ekipę UWM do gry w wielkim finale. W nim kortowiacy nie pozostawili złudzeń, która drużyna jest najlepsza – pewnie w 2 setach ograli Wyższą Szkołę Menadżerską w Warszawie i zwyciężyli w turnieju.

Skład ekipy UWM: Michał Bajor, Jakub Ciunajtis, Dawid Deptuła, Wiktor Jezierski, Oliwier Kubacki, Hubert Lasecki, Tomasz Narkun, Mateusz Olbryś, Mateusz Poręba, Kamil Poręba, Arseni Rakhanau, Dawid Śliwiński, Dawid Sokołowski, Krystian Wojtkiewicz. Trenerzy: Grzegorz Krzan i Andrzej Grygołowicz.

UWM Olsztyn, WSM Warszawa, Politechnika Warszawska i AWF Warszawa, awansowały do turnieju finałowego AMP, który w dniach 23-25 maja odbędzie się w Krakowie.

W turnieju żeńskim 9-12.05.) wystartowało 10 zespołów, podzielonych na 2 grupy. UWM reprezentował zespół pod wodzą Moniki Kobylińskiej.

W fazie grupowej olsztynianki przegrały tylko 1 spotkanie, zajmując 2. miejsce. Ekipa UWM pokonała ALK Warszawa, UKSW Warszawa i Uniwersytet Łódzki, ale musiała uznać wyższość Akademii Finansów i Biznesu „Vistula” w Warszawie. W półfinale olsztynianki przegrały z AWF Warszawa, lecz w meczu o 3. miejsce, pełnym dramaturgii i zwrotów akcji, pokonały Uniwersytet Warszawski.

Skład ekipy UWM: Olga Budka, Aneta Chmielewska, Daria Grodź, Barbara Karnicka, Patrycja Komenda, Katarzyna Krakos, Małgorzata Kłodowska, Monika Maciejewska, Karolina Olczyk, Aleksandra Przybysz, Nikola Słomińska, Ewelina Wilk, Weronika Zych. Trenerka: Monika Kobylińska.

AFiBV w Warszawie, AWF Warszawa, UWM Olsztyn i Uniwersytet Warszawski, awansowały do turnieju finałowego AMP, który w dniach 26-28 maja odbędzie się w Krakowie.