Nauka

 • Aleksandra Lisowska, Konrad Bukowiecki
  15/07/2021

  Dwoje sportowców z AZS UWM w kadrze olimpijskiej w Tokio

  Klub AZS UWM ma swoich reprezentantów na XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W ekipie polskich olimpijczyków znaleźli się lekkoatletka Aleksandra Lisowska i kulomiot Konrad Bukowiecki.
 • Tomasz Waśniewski
  08/07/2021

  Szczepionki w czasie ciąży, chronią dzieci przed Covid-19

  Dzieci pacjentek zaszczepionych w ciąży są uodpornione na wirusa SARS-CoV-2. Udowodnili to w pionierskich badaniach naukowcy z Katedry Ginekologii i Położnictwa na Wydziale Lekarskim UWM. Wyniki badania opublikowali w prestiżowym czasopiśmie "Vaccines".
 • labirynt
  25/06/2021

  Gdzie jesteś? UWM w projekcie o akronimie "Zaginieni"

  Każdego roku w Polsce ginie od 17 do 20 tysięcy osób. Giną ludzie w każdym wieku, z każdej grupy społecznej, zawodowej. mieszkańcy miast i wsi zarówno w Polsce, jak i za granicą. W połowie stycznia w Olsztynie zaginął 21-letni student. Niestety, po 2 tygodniach służby odnalazły jego ciało. Pocieszające jest to, że poszukiwania zaginionych nie zawsze mają tak tragiczny finał.
 • Róża Ilek przy swej pracy
  18/06/2021

  Portret mamy i Olsztyn na zwycięskich projektach numizmatów

  Natalia Popko i Róża Ilek z Wydziału Sztuki UWM to laureatki konkursu Oddziału Okręgowego NBP w Olsztynie na projekt graficzny monet i banknotów. Jury ogłosiło werdykt 19 czerwca, otwierając wystawę prac konkursowych.
 • 31/05/2021

  Apel Stanowisko KRASP-RSzWiN ZNP-KSN NSZZ "Solidarność" z 22 maja 2021r.

  Poniżej publikujemy stanowisko Stanowisko KRASP-RSzWiN ZNP-KSN NSZZ "Solidarność" z 22 maja 2021r. w sprawie intensyfikacji programu szczepień przeciw COVID-19.
 • dr Sławomir Kasiński siedzi nad jeziorem
  25/05/2021

  Zielony ład zaczyna się w domu

  Statystyczny mieszkaniec naszego regionu wytwarza 302 kg odpadów. Co się potem z nimi dzieje? Rozmowa z dr. inż. Sławomirem Kasińskim z Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska na Wydziale Geoinżynierii UWM.
 • strona główna internetowa pogotowia językowego
  18/05/2021

  Najtrudniejsze polskie pytania

  Uniwersyteckie Pogotowie Językowe działające przy Katedrze Języka Polskiego na Wydziale Humanistycznym niedawno skończyło 3 lata. Udzieliło w tym czasie ponad 300 porad językowych. Stronę pogotowia w poszukiwaniu odpowiedzi na wątpliwości językowe odwiedziło jednak znacznie więcej osób.
 • 07/05/2021

  Konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia

  18 maja odbędą się organizowane wspólnie z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia dla województwa warmińsko-mazurskiego.
 • 30/04/2021

  W kierunku cyfrowego technopolis

  W bieżącym numerze „Wiadomości” kontynuujemy cykl artykułów dotyczących cyfrowej transformacji społeczeństwa oraz związanych z nią zjawisk – zarówno korzystnych, jak i zagrożeń.
 • logo inkubatora innowcyjności
  27/04/2021

  Cztery projekty z dużą szansą na komercjalizację

  Piętnaście wniosków zespołów badawczych z UWM wpłynęło na konkurs Inkubator Innowacyjności 4.0. Cztery z nich otrzymają dofinansowanie na działania przedwdrożeniowe. Mają największą szansę na komercjalizację.

Strony