Kultura pod choinkę. Świąteczny prezent ACK

Koncert pod choinkę? Zdecydowanie warto! Taki prezent ofiarowuje co roku społeczności uniwersyteckiej Akademickie Centrum Kultury UWM.

Kultura pod choinkę? Nikt, kto 12 grudnia oglądał przedświąteczny koncert agend Akademickiego Centrum Kultury nie miał wątpliwości, że to udany prezent. Występy akademickich zespołów artystycznych wpisały się już na stałe w kalendarz grudniowych imprez na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Tradycji stało się zadość i w tym roku. Widzowie szczelnie zapełnili aulę w Centrum Konferencyjnym UWM. Władze uczelni reprezentowali prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia i studentów; prof. Mirosław Gornowicz, prorektor ds. ekonomicznych i rozwoju oraz prof. Sławomir Przybyliński, prorektor ds. kadr. A na widowni zaprezentowały się m.in.: Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo", Akademicka Orkiestra Dęta, Teatr Kloszart, Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka i Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Artemis".

- To wyjątkowy czas, spotykamy się tu w tej auli co roku na zaproszenie wszystkich studentów, którzy tworzą kulturę na Uniwersytecie. Za to należą się im wielkie brawa. Jesteśmy dumni z wszystkich agend Akademickiego Centrum Kultury. Chciałbym złożyć z tego miejsca nam wszystkim życzenia z okazji świąt – życzę nam odwagi wyrażania myśli i uczuć, odwagi podejmowania mądrych decyzji. Życzę państwu wspaniałych świąt, spędzonych w atmosferze miłości i radości – zwracał się ze sceny do wszystkich prorektor prof. Jerzy Przyborowski.

Na finał ACK przygotowało niespodziankę – występ solistów Studia Wokalnego, najmłodszej agendy AK. Był to sceniczny debiut i od razu zyskał gromkie brawa publiczności.

Koncertowi towarzyszyła wystawę zdjęć z II edycji Studenckiego Wielosztuku Kulturalnego, który ACK współorganizowało z Fundacją im. M. Oczapowskiego.

Zgodnie z tradycją, grudniowy koncert miał charakter charytatywny. Towarzyszyła mu zbiórka na leczenie onkologiczne Przemysława Mroczkowskiego, członka Studenckiej Grupy Motocyklowej Tabun.

mah

w kategorii