Głosuj na dr. Paprzyckiego

dr Zbigniew Paprzycki
Dr Zbigniew Paprzycki z Katedry Matematyki Stosowanej na Wydziale Matematyki i Informatyki UW jest kandydatem do tytułu Olsztynianin roku 2017 w plebiscycie „Gazety Wyborczej”.

Został nominowany, bo zdaniem dziennikarzy GW podjął się zadania wręcz niemożliwego: postanowił oswoić z matematyką tych, którzy jej nie lubią i jej nie rozumieją. Z myślą o nich, choć przede wszystkim o fachowcach, czyli głównie nauczycielach utworzył Warmińsko-Mazurską Strefę Matematyczną, czyli pierwszy niekomercyjny portal matematyczny w regionie i jeden z pierwszych w Polsce. Strefa powstała w listopadzie 2016 r. Jej pomysłodawcą i twórcą oraz operatorem jest dr Zbigniew Paprzycki. Pomaga mu w jej prowadzeniu dr Stanisław Drozda.

- Są komercyjne portale matematyczne pomagające uczniom rozwiązywać zadania, udzielające korepetycji, przygotowujące ich do rozmaitych egzaminów. Jest niekomercyjne forum www. matematyka.pl. Portale niekomercyjne mają np. uczelnie. Związane są przeważnie z prowadzonymi przez nie konkursami. Wydaje mi się, że niekomercyjnego, regionalnego portalu takiego, jak nasz - nie ma  wyjaśnia dr Paprzycki.

Warmińsko-Mazurska Strefa Matematyczna wyrosła z Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych, których 16. edycja trwa od początku obecnego roku szkolnego. Jest z nimi związana, ale jest bardziej pojemna niż strona zawodów. Strefa jest przeznaczona nie tylko dla uczniów, lecz i nauczycieli.

Uczniowie znajdą w niej artykuły wyjaśniające problemy matematyczne, artykuły popularnonaukowe, rozszerzające zagadnienia szkolne, zadania i ich rozwiązania oraz materiały pomocnicze. Poza tym strefa przedstawia wybrane szkoły osiągające dobre wyniki na zawodach matematycznych. Zawiera także sylwetki wyróżniających się matematyków i uczniów.

Aby ja znaleźć kliknij tu  http://strefamatematyczna.uwm.edu.pl/

W tym roku szansę na tytuł ma także Kuba Kochanowski - siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn i reprezentacji Polski, złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Świata.
Aby zagłosować na swego kandydata trzeba kupić egzemplarz „Gazety Wyborczej”, wyciąć kupon, wypełnić i wysłać na adres redakcji (ul. Nowowiejskiego 9, Olsztyn 10-162). Można go również dostarczyć osobiście do redakcji.

Po raz pierwszy GW ogłosiła plebiscyt "Olsztynianin Roku Równo dziesięć lat temu " Z UWM olsztynianinem roku został wybrana dr Bożena Chrostowska  2014 i dr n. med. Tomasz Waśniewski 2015.

lek