Dwoje sportowców z AZS UWM w kadrze olimpijskiej w Tokio

Aleksandra Lisowska, Konrad Bukowiecki
Klub AZS UWM ma swoich reprezentantów na XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W ekipie polskich olimpijczyków znaleźli się lekkoatletka Aleksandra Lisowska i kulomiot Konrad Bukowiecki.

W letniej olimpiadzie w Tokio wystartuje 215 sportowców z Polski w 28 dyscyplinach. Swoich przedstawicieli w kadrze olimpijskiej ma również Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Barwy klubu AZS UWM reprezentować będą lekkoatletka Aleksandra Lisowska i kulomiot Konrad Bukowiecki.

Aleksandra Lisowska wystartuje w maratonie. Igrzyska w Tokio to jej olimpijski debiut. Miejsce w kadrze zapewniło jej m.in. złoto na Mistrzostwach Polski w kwietniu tego roku rozegranych w Dębnie oraz wyrównanie rekordu kraju (czas 2:26:08), należącego przez 28 lat do zawodniczki Małgorzaty Sobańskiej. Warto podkreślić, że nasza zawodniczka w 2020 r. także wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w maratonie oraz złoto MP w biegu na 10 km.

Kulomiot Konrad Bukowiecki to jeden z najbardziej utytułowanych zawodników klubu AZS  UWM, jest tegorocznym zwycięzcą Plebiscytu na 10 najpopularniejszych sportowców województwa warmińsko-mazurskiego. Halowy wicemistrz Polski oraz brązowy medalista mistrzostw kraju na otwartym stadionie z Włocławka. W 2020 roku wygrał halowy mityng Orlen Cup w Łodzi oraz zajął 2. miejsce w World Athletics Indoor Tour w Madrycie. Tytuł najlepszego sportowca Warmii Mazur zdobył również w 2017 roku.

Na olimpiadzie w Tokio Warmii i Mazur będą reprezentować Aleksandra Lisowska (lekkoatletka, AZS UWM Olsztyn), Konrad Bukowiecki (kulomiot, AZS UWM Olsztyn), Mateusz Kamiński (kanadyjkarz, OKSW), Maciej Sarnacki (judoka, Gwardia Olsztyn).

Największą część Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Tokio 2020 stanowią lekkoatleci – 64 osoby (+ 3 rezerwowych), pływacy – 23 osoby oraz wioślarze – 20 (+ 2 rez.).

Igrzyska olimpijskie oficjalnie rozpoczną się 23 lipca (choć pierwsze zmagania będzie można śledzić już dwa dni wcześniej) i potrwają do 8 sierpnia.