Drzeworyt na szlaku – wernisaż

W środę 23 listopada br. w Galerii Stara Kotłownia odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Drzeworyt na szlaku” autorstwa studentów Koła Naukowego Grafiki Warsztatowej Instytutu Sztuk Pięknych UWM oraz studentów pracowni Drzeworytu Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

„Drzeworyt na szlaku” to projekt Koła Naukowego Grafiki Warsztatowej Wydziału Sztuki UWM zrealizowany podczas kilkudniowego pobytu artystycznego i wędrówek po górskich szlakach pasma Gorców. Istotnym aspektem projektu było podjęcie problemu funkcjonowania grafiki poza pracownią graficzną – na symbolicznym szlaku. Ta nietypowa dla grafiki, uciążliwa i nomadyczna w swojej istocie formuła twórcza zrodziła prezentowane na wystawie czarno-białe prace graficzne.

Projekt „Drzeworyt na szlaku" został zrealizowany w ramach Grantu Studenckiego Rektora UWM. 

Integralną częścią wystawy będzie prezentacja projektu dr Katarzyny Hilszczańskiej z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, pt. „Ogród Polski”.

Idea projektu florystycznego „Ogród Polski” pojawiła się po raz pierwszy w 2019 r., kiedy to dr Hilszczańska rozpoczęła przygotowania do wystawy o Górnym Śląsku. Cykl obrazów śląskich inspirowany jest rodzimym krajobrazem, który poza czernią industrialnego błota spowitego przypyloną szarością dymu, otoczony jest naturalnym kolorem pól i lasów. Latem 2019 r. dr Hilszczańska wygrała konkurs na rezydencję artystyczną w Hiszpanii, w Andaluzji, gdzie postanowiła kontynuować projekt roślinny.

Wernisaż odbędzie się 23 listopada o godz. 18:00 w Starej Kotłowni Centrum Ekspozycyjnym UWM przy ul. Prawocheńskiego 9.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na Facebooku - TUTAJ oraz TUTAJ

Z kolei po kliknięciu TUTAJ można poczytać o wielu różnych działaniach studentów z Instytutu Sztuk Pięknych UWM.