Choinka origami w bibliotece UWM

Choinka origami zawieszona w Bibliotece Uniwersyteckiej
Tradycją stało się, że pracownicy Biblioteki Uniwersyteckiej UWM tworzą swoją własną, unikatową interpretację świątecznego drzewka. W tym roku także nie zawiedli, a w bibliotece można podziwiać choinkę origami.

W sercu Biblioteki Uniwersyteckiej - pod kopułą na I piętrze – pracownicy biblioteki zawiesili 7 grudnia choinkę origami. Cała konstrukcja mierzy 7 metrów. Na aluminiowej kratownicy o średnicy 2,5 metra zawiesili 284 linki, składające się z żyłki wędkarskiej o łącznej długości 2 km i ok. 1000 książeczek wykonanych techniką origami. Niebieskie mieniące się okładki książkowych bombek nawiązują do akademickiego koloru. Samo „drzewko" mierzy ok. 350 cm wysokości, a „niewidzialna" konstrukcja unosząca się lekko w powietrzu tworzy charakterystyczną magię choinki origami.

Tegoroczne drzewko nawiązuje bezpośrednio do poprzednich świątecznych konstrukcji. W grudniu 2011 roku ogromną popularność zyskała choinka z książek, zaś rok później pracownicy biblioteki wykonali choinkę z szuflad katalogowych. Unikatowość obu choinek podkreślał fakt, że pierwsza była jedyną tego typu w Polsce, a druga jedyną na świecie. Zeszłoroczna choinka z kart katalogowych, po raz kolejny pierwsza tego typu na świecie, także zyskała ogólnopolską, a nawet globalną popularność.

Zapraszamy do odwiedzin oraz śledzenia profilu Biblioteki Uniwersyteckiej UWM na Facebooku i Instagramie !

Materiały informacyjne Biblioteki Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie

w kategorii