AMP przyniosły medale UWM

Krystian Konopka z brązowym medalem
Start w AMP w trójboju siłowym 6 czerwca okazał się udany dla naszej uczelni. UWM w klasyfikacji ogólnej zajął 2. miejsce. Medale zdobyli także nasi zawodnicy indywidualnie.

Podczas startu w tegorocznych AMP w trójboju siłowym, rozgrywanych w Katowicach w dniach 4-6.06., Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zajął w klasyfikacji drużynowej mężczyzn 2. miejsce. Po raz kolejny męska ekipa wróciła z tarczą, zdobywając w tym roku również medale indywidualne:

Złoty medal : Mariusz Świderski WH – kategoria 93kg z wynikiem – 640 kg

Srebrne medale: Sebastian Komorek WNE – kategoria 74kg z wynikiem – 537,5 kg i Damian Boguszewicz WMW – kategoria 83kg z wynikiem – 570 kg

Brązowy medal: Krystian Kopka WNoŻ – kategoria 105kg z wynikiem – 620 kg.

Złoto AMP zdobył Mateusz Kumański z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, srebro – Paweł Zadrożny z Uniwersytetu Gdańskiego.

W trójboju siłowym startowało ponad 300 zawodników. Zawodnicy rywalizowali w 3 konkurencjach – wyciskaniu sztangi leżąc, przysiadzie ze sztangą oraz w martwym ciągu.

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn w typie Uniwersytetów:

1. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

2. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

3. Uniwersytet Śląski w Katowicach

Akademickie Mistrzostwa odbywają się od 1961 r. Podczas 1. AMP rywalizowało 8 uniwersytetów, 10 politechnik, 10 akademii medycznych i 4 wyższe szkoły pedagogiczne w czterech dyscyplinach sportu: siatkówce, koszykówce, lekkoatletyce, piłce ręcznej.