eGazeta

 • las w Sząbruku
  05/03/2021

  Sząbruk: las bardzo komfortowy

  Jak zmienić las, aby pozostał lasem, a jednocześnie zapewniał przebywającym w nim ludziom komfort, który jest im niezbędny do dobrego wypoczynku? Nad tym zagadnieniem cały pierwszy semestr bieżącego roku akademickiego głowili się studenci architektury krajobrazu UWM. O którym lesie myśleli tak intensywnie?
 • drużyna UWM
  04/03/2021

  Futsalistki UWM z medalem

  Trzecie miejsce w klasyfikacji uniwersytetów i 8. miejsce w klasyfikacji generalnej to wynik drużyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet.
 • Prof. dr hab. n. med. Joanna Wojtkiewicz
  04/03/2021

  Nowa profesor - Joanna Wojtkiewicz

  Prof. dr hab. n. med. Joanna Wojtkiewicz uzyskała tytuł profesora 26 listopada 2020 r. Jest jednym z pierwszych profesorów w dyscyplinie medycyna, których kandydatury były weryfikowane podczas prac Rady Doskonałości Naukowej.
 • Marek Szturo
  03/03/2021

  Pracownicze Plany Kapitałowe: co to takiego?

  Od 1 lipca 2019 r. pierwsze grupy pracowników gromadzą oszczędności w Pracowniczych Planach Kapitałowych. Obecnie do PPK przystąpił Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Do PPK są zapisani wszyscy pracujący Polacy w wieku od 19 do 55 lat. Zapis jest automatyczny, ale z możliwością rezygnacji.
 • mgławica oriona
  03/03/2021

  Spotkania z bliskim i dalekim Wszechświatem na UWM

  „Spotkania z bliskim i dalekim Wszechświatem” - to nowy cykl wykładów online przygotowany przez pracowników Centrum Diagnostyki Radiowej Środowiska Kosmicznego UWM. Naukowcy raz w miesiącu będą opowiadać o tym, czym zajmują się na co dzień w swoich badaniach.
 • trzcina
  02/03/2021

  Konkurs „O trzcinę Kortowa”. O czym wiersze piszą młodzi?

  Już nie tylko o miłości, potrzebie zrozumienia, czy o rozczarowaniu światem; już nie tylko o niezgodzie na to, co się dokoła dzieje piszą młodzi poeci. Po raz pierwszy do młodzieńczych wierszy trafili żołnierze wyklęci.
 • Jakub Morze, Maria Latacz i Monika Ćwikła
  01/03/2021

  Troje stypendystów ministra z UWM

  Monika Ćwikła z prawa, Maria Latacz i Jakub Morze z medycyny – to tegoroczni zdobywcy stypendiów ministra edukacji i nauki za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.
 • Prof. dr hab. inż. Marcin Zieliński
  01/03/2021

  Nowy profesor – Marcin Zieliński

  Prof. dr hab. inż. Marcin Zieliński tytuł profesora nauk technicznych otrzymał 21 września 2020 roku. Pracuje w Katedrze Inżynierii Środowiska Instytutu Inżynierii i Ochrony Środowiska na Wydziale Geoinżynierii UWM.
 • prof. Iwona Konopka
  26/02/2021

  Nowy profesor - Iwona Konopka

  Dr hab. inż. Iwona Konopka tytuł profesora w dziedzinie nauk rolniczych otrzymała 10 marca 2020 r.
 • prof. Grzybowski, Wojnowska-Baryła, Czachorowski
  25/02/2021

  Minister docenił naukowców z UWM

  Prof. Andrzej Grzybowski, prof. Irena Wojnowska-Baryła i dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM otrzymali nagrody Ministra Edukacji i Nauki z okazji Dnia Nauki Polskiej, który przypada 19 lutego.

Strony